Biden’dan Netanyahu’ya: İnandırıcı plan olmadan operasyon başlatılmamalı

Joe Biden, Binyamin Netanyahu’yla görüşmesinde, sivilleri korumaya yönelik inandırıcı bir plan yapılmadan Gazze’nin Refah kentine saldırı yapılmaması gerektiğini iletti.

Biden’dan Netanyahu’ya: İnandırıcı plan olmadan operasyon başlatılmamalı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.02.2024
A+
A-

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahunun, “Hamas’ın elinde kalan tüm rehinelerin serbest bırakılmasını sağlamaya yönelik devam eden çabaları” ele almak üzere telefon görüşmesi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, Biden’ın, Netanyahu’ya “Refah’ta 1 milyondan fazla insanın güvenliğini sağlamak için inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyona başlamaması gerektiği” görüşünü yinelediği ifade edildi.

ABD Başkanı Biden’ın “masum Filistinli sivillere yönelik insani yardımın verimini ve tutarlılığını artırmak için acil ve spesifik adımlar atılması çağrısında bulunduğu” kaydedilen açıklamada, Biden’ın ayrıca, “Hamas’ın yenilgiye uğratıldığını görme ve İsrail ile halkının uzun vadeli güvenliğini sağlama yönündeki ortak hedefi” yeniden teyit ettiği aktarıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.