Kiev’deki Çocuk Hastanesi, Rus Füzelerinin Hedefi Oldu

Kiev’deki çocuk hastanesi, Rus füzelerinin hedefi oldu

Kiev’deki Çocuk Hastanesi, Rus Füzelerinin Hedefi Oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.07.2024
A+
A-

Kiev’deki Çocuk Hastanesi, Rus Füzelerinin Hedefi Oldu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Kiev’e yapılan şiddetli füze saldırılarının ardından başkentin çocuk hastanesinin zarar gördüğünü kendi sosyal medya hesabından açıkladı.

NATO zirvesi öncesi Kiev'e füze yağdı: Ruslar çocuk hastanesini vurdu - Haberler

Zelenski, Kiev’in yanı sıra Dnipro, Kriviy Rig, Slovyansk ve Kramatorsk gibi şehirlere de Rusya’nın füzelerle saldırdığını belirterek, evlerin, altyapının ve birçok kurumun zarar gördüğünü ifade etti. Saldırıların etkilediği bölgelerde acil servislerin hâlâ aktif olduğunu vurguladı.

Kiev Şehri Askeri İdare Başkanı Sergey Popko ise Kiev’de hava savunma sistemlerinin etkin olduğunu belirterek, Rus saldırıları sonucunda başkentin çeşitli ilçelerine füze parçalarının düştüğünü ve Solomen, Golosiyiv, Darnitsa ve Svyatoşin ilçelerinde binalarda ve araçlarda hasar meydana geldiğini aktardı. Ayrıca Şevçenko ilçesinde bulunan bir çocuk hastanesinin de saldırıdan zarar gördüğünü belirtti.

Popko, Kiev’deki saldırıda en az 7 kişinin hayatını kaybettiğini ve 25 kişinin yaralandığını bildirdi. Kriviy Rig Kenti Savunma Konseyi Başkanı Oleksandr Vilkul ise Rusya’nın kentine düzenlediği füze saldırısında ilk raporlara göre 10 kişinin öldüğünü ve 31 kişinin yaralandığını açıkladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.