İYİ Parti’den Belediyelere Eşitlik ve Şeffaflık Genelgesi

İYİ Parti’den Belediyelere Eşitlik ve Şeffaflık Genelgesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.06.2024
A+
A-

İYİ Parti’den Belediyelere Eşitlik ve Şeffaflık Genelgesi

İYİ Parti yönetimi, partiye bağlı belediyelere Şeffaflık, Eşitlik ve İsrafla Mücadele Genelgesi gönderdi. Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu ve Yerel Yönetimler Başkanı Cumali Durmuş’un imzasını taşıyan genelge, belediye başkanları ve yöneticilerine yönelik önemli uyarıları içeriyor.

Partiden yapılan açıklamada, genelgenin İYİ Parti’ye bağlı belediyelerin kamu kaynaklarını etkin, verimli ve adil şekilde kullanmasını sağlamak, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerini benimsemek ve kamu yönetiminde etik standartları yükseltmek için hazırlandığı belirtildi. Ayrıca, genelgenin Türkiye genelindeki tüm belediyelerde prensip olarak uygulanması önerildiği ifade edildi.

Genelgede, eşitlik ve şeffaflık ilkesi, israfı önleme, doğal yaşamı koruma ve sürdürülebilirlik olmak üzere 3 başlık altında 7 maddeye yer verildiği aktarıldı. Eşitlik ve şeffaflık ilkesi başlığı altında ise, “İYİ Partili belediyelerin içerisindeki tüm atamalar ve terfiler, liyakate dayalı olarak gerçekleştirilmeli, işe alımlar ve terfi süreçleri, adayların nitelikleri, deneyimleri ve performanslarına dayanmalıdır. Belediye başkanları ve yöneticiler, aile üyelerini veya yakın ilişkide bulundukları kişileri atama veya terfi yapmaktan kaçınmalıdır.” şeklinde önemli bir uyarının yapıldığı vurgulandı.

İYİ Parti’nin bu genelgesiyle, belediyelerdeki yönetim anlayışında şeffaflık, eşitlik ve israfın önlenmesi konusunda önemli bir adım atıldığı belirtiliyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.