Tolga Tekin kimdir? Kızıl Goncalar dizisinin Cüneyd’in babası Vahit’i Tolga Tekin kaç yaşında, nereli?

Kızıl Goncalar dizisinin kadrosuna yeni bir isim katıldı. Deneyimli oyuncu Tolga Tekin, Cüneyd’in babası Vahit karakteriyle kadroya dahil oldu. Peki, Tolga Tekin kimdir? Kızıl Goncalar dizisinin Cüneyd’in babası Vahit’i Tolga Tekin kaç yaşında, nereli?

Tolga Tekin kimdir? Kızıl Goncalar dizisinin Cüneyd’in babası Vahit’i Tolga Tekin  kaç yaşında, nereli?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.05.2024
A+
A-

Kızıl Goncalar’a sezon finali öncesi çok güçlü bir oyuncu ekibe dahil oluyor. Tolga Tekin, Cüneyd’in babası Vahit karakteriyle ekranlarda olacak. Peki, Tolga Tekin kimdir? Kızıl Goncalar dizisinin Cüneyd’in babası Vahit’i Tolga Tekin  kaç yaşında, nereli?

TOLGA TEKİN KİMDİR?

Tolga Tekin 19 Mart 1973 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Orta eğitimini, Özel Arı Koleji’nde 1992’de tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden, 1996 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatroları’nın açtığı sınavı kazanarak, Adana Devlet Tiyatrosu’nda görevine başladı. 1996 ile 2004 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Bizim Evin Halleri dizisinde 4 yıl oyuncu olarak çalıştı. Hâlen, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaktadır. Tolga Tekin, 21 Temmuz 2013 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan Zeynep Koltuk ile evlenmiş, 2014 yılında ayrılmıştır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.